Δεν χόρεψε στη βροχή – τον σταμάτησε το VAR

Στο χθεσινό παιχνίδι το οποίο έγινε υπό καταρρακτώδη βροχή στο γήπεδο των Ζωσιμάδων στα Ιωάννινα, όπου ο ΠΑΣ Γιάννενα φιλοξένησε τον Άρη τον οποίο βρίσκεται στην δεύτερη θέση του βαθμολογικού πίνακα της Superleague.

Ο Άρης όπως ξέρουμε φέτος υπό τις οδηγίες του Άκη Μάντζιο, παίζει να ποδόσφαιρο πιεστικής κατοχής, συν ότι έχει και ένα πάρα πολύ καλό σύνολο παικτών και μία ομάδα που έχει αρκετό βάθος επιλογών.
Με αυτό τον τρόπο ξεκίνησε για το χθεσινό αγώνα αλλά δυστυχώς και χθες, το γήπεδο δεν βοήθησε αρκετά, αφού μετά το 30ο λεπτό σε ορισμένα σημεία το αγωνιστικού χώρου η μπάλα γλιστρούσε και σε άλλα μιλούσε με δυσκολία, παρόλα αυτά ο Άρης έβγαλε φάσεις με τους Μαντσίνι και Γκάνεα, και φτάνουμε λίγο μετά το μισάωρο όπου ο ρέφερι της αναμέτρησης ακυρώνει ολοκάθαρο γκολ των κιτρινόμαυρων του Μαντσίνι ως επιθετικό φάουλ,(Ενώ αυτή η φάση ελέγχεται και από το VAR)
Ενώ και ο γηπεδούχος ΠΑΣ Γιάννενα προσπάθησε και έπαιξε και έφτασε σε αρκετές περιπτώσεις στην περιοχή του Άρη.
Το ημίχρονο τελείωσε χωρίς γκολ 0-0

Στο δεύτερο ημίχρονο αγωνιστικός χώρος έγινε αρκετά πιο καλύτερος και πιο δύσκολος ο Στρατός τη ποδόσφαιρο, η ομάδα που προσπάθησε και δημιούργησε ευκαιρίες και προϋποθέσεις για να ανοίξει το σκορ ήταν η ομάδα του Άρη που με τους Μαντσίνι και τον ρουμάνο Γκάνεα με σουτ προσπάθησαν να κερδίσουν τον πορτιέρο των ο Ιωαννίνων, επίσης δημήτρης Μάνος ο επιθετικός του Άρη έκανε προσπάθειες να παραβιάσει την εστία του Χουτεσιάτη, ενώ σε όλο το δεύτερο ημίχρονο η ομάδα των Ιωαννίνων, απείλησε την εστία των κιτρινόμαυρο μόνο μία φορά, και φτάνοντας στο τελευταίο δεκάλεπτο του αγώνα ο διαιτητής Τσαγκαράκης αρνείται καθαρό πέναλτι αφού η μπάλα βρίσκει το αριστερό χέρι του αμυντικού των Ιωαννίνων μετά από σουτ του Δημήτρη Μάνου, αλλά δυστυχώς για δεύτερη φορά στο σημερινό αγώνα ο Άρης Δεν παίρνει αυτό που του αξίζει.
Και με αυτό τον τρόπο η ομάδα της Θεσσαλονίκης άφηνε ακόμα δύο πολύτιμους βαθμούς στα Γιάννενα, αφού αυτό το 0-0 δεν ικανοποιεί την ομάδα του Άρη.