Εύκολο διπλό στην Κρήτη

Ο ΠΑΟΚ πέρασε με 0 – 3 επί του ΟΦΗ στο Γεντί Κουλέ για την 17 αγωνιστική της superleague με τα 3 γκολ να σημειώνονται στο δεύτερο ημίχρονο.

Ο ΠΑΟΚ ξεκίνησε δυνατά με σκοπό να καθαρίσει το παιχνίδι γρήγορα και μόλις 7ο λεπτό είχε κιόλας δυο ευκαιρίες με τους Τζόλη και Κρμέμτσικ, ενώ στο 8ο  λεπτό ήρθε η απάντηση από τον ΟΦΗ.
Αλλά οι θεσσαλονικείς ήταν οι κυρίαρχοι στο παιχνίδι και με συνεχόμενες επιθέσεις απειλούσαν τον Βάντερμαν δίχως να των νικήσουν. Ενώ ο Τσέχος φορ του ΠΑΟΚ  φτάνει στην πηγή δίχως να πιει νερό.
Και κάπου στο 25ο λεπτό μετά από λάθος του Νέιρα ο Βάντερμαν κάνει φάουλ του Τζόλη και ο Παπαπέτρου με την βοήθεια του VAR δείχνει την κόκκινη κάρτα στο πορτιερο του ΟΦΗ και ταυτόχρονα οι κρητικοί θα παίξουν τον υπόλοιπο αγώνα με 10 ποδοσφαιριστές.

Το ημίχρονο βρήκε τις δυο ομάδες ισόπαλες με 0 – 0
Ο δικέφαλος του βορρά ευτύχισε να κάνει δυο γρήγορα γκολ στο 48ο  λεπτό  και στο 53ο λεπτό  με τους  Τζόλη και Βαρελα με τον δεύτερο να το πανηγυρίζει με ιδιαίτερο τρόπο.
Μετά από αυτό το σημείο οι κρητικοί πέταξαν λεύκη πετσέτα αφού ήταν πίσω στο σκορ και δεν μπορούσαν να βγάλουν αντίδραση.
Αλλά ο ΠΑΟΚ ήθελε κι άλλο γκολ και το βρήκε με τον Κρμέτσικ στο 67ο  λεπτό με ένα χάλαρο πλασέ.
Από εκεί και μετά οι ασπρόμαυροι διαχειριστήκαν τον χρόνο που απόμεινε,  και κράτησαν την νίκη μέχρι το τελευταίο σφύριγμα του ρέφερι.
Τελικο αποτελσμα  ΟΦΗ –  ΠΑΟΚ  0 – 3