Ισοπαλία στην Τούμπα

Το πρώτο ημίχρονο η ομάδα της Θεσσαλονίκης ήταν αυτή που έκανε τις φάσεις και απείλησε το Σωκράτη διούδη, τουλάχιστον τέσσερις φορές την αρχή έκανε ο Χρήστος Τζόλης, και συνέχισαν Κάρολ Σβιντέρσκι το μαροκινός ΄Ελ Καντούρι, ενώ ο Παναθηναϊκός δεν απείλησε τον δικέφαλο του βορρά, το πρώτο 45λεπτο τελείωσε με το ισόπαλο 0-0

Στο δεύτερο 45λεπτο δεν υπήρχε τίποτα αξιόλογο εκτός από τη φάση του 77ο λεπτό όπου ο διαιτητής της αναμέτρησης Μάρκ Γκεστράνιους δεν αφήνει πλεονέκτημα σε ένα φάουλ που γίνεται στον Καπετζή στη συνέχεια ο Μακέντα κάνει το γκολ καλά νωρίτερα ακούγεται το σφύριγμα του ρέφερι που δίνει φάουλ και κίτρινη κάρτα στον παίκτη του ΠΑΟΚ.
Ενώ και ο γηπεδούχος ΠΑΟΚ διαμαρτύρεται για ένα πέναλτι που του αρνήθηκε ο ρέφερι της αναμέτρησης, ενω στα τελευταία λεπτά του παιχνιδιού ο ΠΑΟΚ είχε 2 ευκαιρίες να κανει ένα γκολ με τους Σβάμπ και Κρεμντσικ, το οποίο δεν ήρθε και έτσι οι δυο ομάδες έμειναν στο στείρο 0-0.