Σπουδαίο διπλό για την Εθνική Ελλάδος

Το εθνικό μας συγκρότημα απέδρασε με νίκη από τη Γεωργία με δύο γκολ που ήρθαν στο τέλος του αγώνα από τους Μπακασέτα με πέναλτι και τον Πέλκα της Φενέρμπαχτσε μετά από ψηλοκρεμαστό σουτ.

Το παιχνίδι στο Batumi Stadium καταρχήν με την γηπεδούχο Γεωργία να απειλεί την εστία του Έλληνα τερματοφύλακα Βλαχοδήμο, αλλά η συνέχεια ήτανε για την Ελληνική εθνική ομάδα Όπου ο Παυλίδης έκανε ένα Τέρμα το οποίο λέχθηκε από το VAR και ακυρώθηκε, ενώ η ομάδα του Φαν Τ Σχιπ απείλησε και με τους Μπουχαλάκη και Παυλίδη, έτσι το ημίχρονο τελείωσε με το στείρο 0-0.

Και στο δεύτερο μέρος η εθνική ομάδα ήταν καλύτερη από τους γηπεδούχους αλλά όλες οι προσπάθειες που έκανε να κάνει ένα γκολ δεν είχαν Ευτύχη αποτέλεσμα ώσπου έφτασε το παιχνίδι στο 89΄ λεπτό ενω χατζηδιάκος προσπαθεί να κερδίσει την κεφαλιά ο Γκιορμπελίτζε αποκρούει την μπάλα με το χέρι και μετά από τη βοήθεια του VAR ο ρέφερι της αναμέτρησης καταλογίζει το πέναλτι, την εσχάτη των ποινών αναλαμβάνει ο Τάσος Μπακασέτας όπου νικάει τον Γεωργιανό τερματοφύλακα και γράφει το 0-1, ενώ στις καθυστερήσεις της αναμέτρησης ο Πέλκας διπλασίασε τα γκολ για την επίσημη αγαπημένη όλων των Ελλήνων σημειώνοντας το 0-2 με τους διεθνείς μας να πνιγούν στις αγκαλιές τον πρώην παίκτη του ΠΑΟΚ.