Του έλειπε το γκολ

Την ήττα γνώρισε στην 17η αγωνιστική της Superleague ο Άρης στο Κλεάνθης Βικελίδης από τον Παναθηναϊκό με 0-1 το γκολ του νεαρού Καμτζελή.

Την πρώτη ευκαιρία του αγώνα την είχε η ομάδα του Άρη Στο 4ο λεπτό με τον Μαντσίνι, ενώ αμέσως τη σκυτάλη την παίρνει το τριφύλλι και κάνει δύο ευκαιρίες, με την δεύτερη να σημειώνει το 0-1 ο Καμτζελής.
Από το σημείο αυτό και μετά ο φιλοξενούμενος Παναθηναϊκός δεν απείλησε σε καμία περίπτωση τον τον Άρη ενώ αντίθετα οι κιτρινόμαυροι ήταν η ομάδα που δημιούργησε ευκαιρίες με τον Μαντσίνι και τον Τζένγκο, ο οποίος είχε τη φάση του αγώνα το Όμως τελικά το σταμάτησε το κάθετο δοκάρι του Διούδη, η ομάδα του Άκη μάντζιου είχε την ευκαιρία το 44ο λεπτό να πάει στα αποδυτήρια προηγούμενη με 1-0 αλλά το σουτ του Γκάμα πέρασε λίγο έξω από το δοκάρι του Παναθηναϊκού
Το δεύτερο ημίχρονο ο Έλληνας τεχνικός του Άρη κάνει τίποτα αλλά για την ομάδα του και μπαίνει στο παιχνίδι ο Δημήτρης Μάνος ενώ αποχωρεί ο έτερος επιθετικός Λόπεζ.
Ο Δημήτρης Μάνος δίνει την ενέργεια και την πνοή μου ζητάει η ομάδα των κίτρινων αλλά δεν βρίσκει το γκολ, αφού σε δυο διαδοχικές ενέργειες ο Μάνος δεν μπορεί να κάνει γκολ.
Οι πράσινοι βρίσκουν το κουράγιο και απειλούν τον τερματοφύλακα του Άρη Σιαμπάνη με τον Εμμανουηλίδη, και τον πρώην παίκτη του Άρη Βελεζ να μην μπορούν να σκοράρουν.
Αλλά η ομάδα του Άρη είχε το τελευταίο λόγω και ήτανε η ομάδα που ήθελε πιο πολύ τουλάχιστον ένα γκολ, είχε τις ευκαιρίες αλλά δεν μπόρεσε να τις μετουσιώσει σε γκολ αφού ούτε ο Σίλβα αλλά ούτε και ο Γκάμα δεν ευτύχησαν να δουν η μπάλα στα δίχτυα του Διούδη, ο οποίος έκανε μία πραγματικα καλή εμφάνιση απέναντι πρώην ομάδα του τον Άρη.

Οι συνθέσεις:
Άρης (Α. Μάντζιος): Σιαμπάνης, Σούντγκρεν (81΄Σάκιτς), Ροζ, Μπεναλουάν, Ιωάννου (81΄Γκάνεα), Τζέγκο (54΄Σάσα), Ματίγια, Γκάμα, Μαντσίνι (68΄Σίλβα), Ματέο, Λόπεθ (46΄Μάνος)
Στον πάγκο: Κουέστα, Δεληζήσης, Μάνος, Σίλβα, Κάτσε, Γκάνεα, Μπαγκαλιάνης, Σάκιτς, Σάσα
Παναθηναϊκός (Λ. Μπόλονι): Διούδης, Χουάνκαρ, Πούγγουρας, Σένκεφελντ, Μολό, Βέλεθ, Μαουρίσιο, Αλεξανδρόπουλος, Ιωαννίδης (80΄Καρλίτος), Εμμανουηλίδης (74΄Χατζηγιβάνης), Καμπετσής
Στον πάγκο: Ξενόπουλος, Μακέντα, Αγιούμπ, Καρλίτος, Χατζηγιοβάνης, Χατζηθεοδωρίδης, Σάντσες, Μπουζούκης, Αϊτόρ